
“Riekstkodis” Labākā klasiskā baleta pasaka

Ieeja no: | 18:00 |
Sākums: | 19:00 |
Beigas: | 21:00 |
Sazinieties par ložas nomas iespējām: vip@xiaomi-arena.com |
“Riekstkodis”
Labākā klasiskā baleta pasaka
Mūzika: Pjotrs Čaikovskis
Horeogrāfija: M. Petipa un L. Ivanovs
Librets: I. Vsevoložskis un M. Petipa
Scenogrāfija un kostīmi: Vjačeslavs Okuņevs
Mākslinieciskā vadītāja Elena Ancupova
Izcils mākslas darbs
Riekstkodis ir viens no populārākajiem baletiem jau vairāk nekā gadsimtu. Brīnišķīgā P. Čaikovska mūzika atved mūs uz Ziemassvētku pasaku zemi. Daudzas baleta trupas visā pasaulē, katru gadu ziemas mēnešos, iestudē šo slaveno baletu. Gan bērni, gan pieaugušie katru svētku sezonu ar nepacietību gaida iespēju apmeklēt burvīgo “Riekstkoza” izrādi.
Pirmā baleta izrāde notika 1892. gada 18. decembrī Marijas teātrī Sanktpēterburgā, Krievijā.
Baleta “Riekstkodis” pamatā ir Aleksandra Dumas versija par E. T. A. Hofmana stāstu “Riekstkodis un peļu karalis”. P. Čaikovska muzikālā iestudējuma pirmizrāde notika 1892. gada 18. decembrī Sanktpēterburgā Ļeva Ivanova horeogrāfijā, kas sajūsmināja gan bērnus, gan pieaugušos.
Uzmanības centrā ir Marija. Ziemassvētku vakarā viņa no sava krusttēva Droselmeijera saņem riekstu skaldītāju. Kad Marija aizmieg, viņa sapņo par Riekstkozja vadīto karavīru cīņu pret peļu karaļa armiju. Ar viņas palīdzību Riekstkodis uzvar un kļūst par princi. Princis kopā ar Mariju dodas uz Gaismas valstību. Viņš dodas cauri egļu mežam uz Jambergas pili, kur tās iemītnieki un Cukura plūmju feja rīko viesību par godu saviem viesiem. Līdzās grandiozai scenogrāfijai, ko veidojis izcils režisors Vjačeslavs Okuņevs, kurš strādā Marijas teātrī Sanktpēterburgā un La Scala Milānā, un krāšņajiem kostīmiem, International Festival Ballet ansambļa elegance un bezrūpīgais vieglums piedāvā sapņainu, pasakainu versiju klasiskajam baletam, kas turpina valdzināt arī pēc vairāk nekā 100 gadiem.
INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET
Mākslinieciskā vadītāja Elena Ancupova
International Festival Ballet tika izveidots 2009. gadā, lai pārstāvētu labākās klasiskā baleta tradīcijas un garu.
International Festival Ballet ir starptautisks balets, kas domā pāri valstu robežām, apvieno 20 dažādu tautību dejotājus un pauž sapratni un līdzāspastāvēšanas mākslas, mūzikas un dejas poezija. Mākslinieciski balets pārstāv krievu klasiskā baleta skolu tās tīrākajā formā. Stingra elegance apvienojumā ar modernisma un 21. gadsimta ietekmēm, ta ir augstas klases dejas izrāde apvienojumā ar krāšņiem tērpiem un greznām dekorācijām.
Klasiskajam baletam Astrumeiropā ir senas tradīcijas, kas tiek godinātas vēl šodien, un ir radījušas daudzas slavenas primabalerīnas, dejotājus un horeogrāfus. Slavenās krievu baleta skolas ir pazīstamas ar augstiem standartiem un stingrību, bet audzēkņi – ar savu tieksmi uz uzstāšanos, ambīcijām un izcilö talantu. 42 Starptautiskā International Festival Ballet dejotāji ir izgājuši šo grūto skolu – Vaganovas akadēmiju Sanktpēterburgā, Maskavas Horeogrāfijas akadēmiju, Valsts horeogrāfijas akadēmiju Kijevā, Ufas baleta skolu vai Permas baleta akadēmiju. Viņi visi ir strādājuši Krievijas, Ukrainas un Moldovas galvenajos baleta teātros un ieguvuši daudzas balvas starptautiskos baleta festivālos un konkursos. Kopā viņi ir kļuvuši par vienu no estētiski un tehniski veiksmīgākajām baleta trupām ne tikai Austrumeiropā, bet arī pasaulē, kā daļa no Starptautiskā festivāla baleta. Papildus absolūti precīzai dejas tehnikai šo augsta līmeņa baletu raksturo harmonisks un saskanīgs koptēls un elegants vieglums. International Festival Ballet mirdz ar perfektu dejas sniegumu, kas liek skatītājiem aizturet elpu.
FESTIVAL SYMPHONIKER ORCHESTRA
Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Vaicis
FESTIVAL SYMPHONIKER ORCHESTRA ir dibinājuši talantīgi mūziķi no Moldovas, Ungārijas, Ukrainas un Latvijas. Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir pazistamais diriģents maestro Normunds Vaicis. Orķestra repertuārā ir Ravela, Debisī, Rimska-Korsakova, Čaikovska, Masenē, Forē un Albegī, Gūnā un daudzu citu komponistu skaņdarbi. Repertuāra centrā ir mūzika no klasiskajiem baletiem, piemēram, “Gulbju ezers”, “Riekstkodis”, “Gulösa princese”, “Žizele”, “Dons Kihots” un daudziem citiem. Orķestris ir sadarbojies ar slaveniem baleta ansambļiem no Krievijas, Ukrainas, Moldovas un Baltkrievijas. Festivāla orķestris ar lieliem panākumiem uzstājies Francijā, Lielbritānijā, Beļģijā, Vācijā, Luksemburgā un citās Eiropas valstīs, un, neraugoties uz salīdzinoši nelielo kolektivu, ir sevi pierādījis kā vienu no labākajiem baleta orķestriem Eiropā. Tuvākajā laikā orķestris uzstāsies klasiskā baleta sezonas International Festival Ballet kompānijas sastāvā Baltijas valstīs, Čehijā, Skandināvijā, Beļģijā, Francijā, Luksemburgā, Vācijā un Austrijā.